Bondelaget Småbrukarlaget Skogeierforbundet NSG Stortinget Regjeringen Landbruksdep

Nortura størst på Nyt Norge

Med 330 ulike egg- og kjøttprodukter er Nortura den største brukeren av..
«- At en stor aktør med kjente merkevarer som Gilde og Prior ser nytten av å bruke merket som garanterer norsk opprinnelse er svært gledelig, sier markedsdirektør Marit Jerven i Matmerk.»Matindustrien

Publisert: 14. mai

Nortura benytter merkeordningen ”Nyt Norge” på 330 forskjellige egg- og kjøttprodukter.

nyt norge- merket garanterer at produktene er produsert i norge med norske råvarer. to år etter lanseringen, har 78 prosent av forbrukerne totalkjennskap til merket som garanterer norsk opprinnelse. Mer om dette temaet i Packnews.

Her er en annen artikkel fra Dagligvarehandelen. Also posted in Bondelaget:

Med 330 ulike egg- og kjøttprodukter er Nortura den største leverandøren som oppfyller kravene til merkeordningen NYT NORGE.

- at en stor aktør med kjente merkevarer som gilde og Prior ser nytten av å bruke merket som garanterer norsk opprinnelse er svært gledelig, sier markedsdirektør marit jerven i matmerk. Les videre i Nortura.

 
 
Denne nettavisen utgis av Scanmine A.S Adresse: Frydenbergveien 48, 0575 OSLO. Telefon: 92 06 34 13. Epost Tips oss.  Ønsker du å bidra med nyhetsstoff? Kontakt oss.   Register  nettstedet ditt. Scanmine er ikke ansvarlig for innholdet på lenkede nettsteder.